Deginta mediena fasadui

Degintos medienos fasadai

Viena iš pagrindinių mūsų veiklų yra degintos medienos gamyba fasadui. Mūsų meistrai yra įvaldę šimtmečius Japonijoje naudojamą deginimo technologiją vadinamą “SHOU SUGI BAN”. Pastaruoju metu ji itin išpopuliarėjo pasaulyje tarp žmonių, kurie ieško netradicinių, ekologiškų ir natūralių produktų savo namams.

Galime garantuoti, kad Jūsų namo fasadas išsiskirs iš kaiminystėje esančių namų ir tarnaus ilgiau, jei pasirinksite būtent šią japonišką deginimo technologiją.

Kas yra “SHOU SUGI BAN” technologija?

Trumpai tariant, tai tradicinė japoniška medienos deginimo technlogija. Japonijoje ji dar vadinama – Yakisugi. Mediena iš pradžių yra kaitinama ugnimi tam tikroje temperatūroje, tuomet palaukiama iki kol atvės ir specialiais šepečiais nuvalomas suanglėjęs sluoksnis, o galiausiai paviršius tepamas natūralia alyva ir suteikiamas Jūsų pasirinktas atspalvis.

“SHOU SUGI BAN” arba "Yakisugi" kilmė

Net jei nesate niekur girdėję šių žodžių, greičiausiai, kad jau esate matę nuotraukas, kuriose yra pavaizduotos „Yakisugi” dailylentės. Šiuo būdu apdirbamos medienos procesas vakarų pasaulyje vadinamas “SHOU SUGI BAN”. Pavadinimas atsirado dėl klaidingo japoniško termino vertimo, todėl skirtinguose šaltiniuose galite rasti šiuos du skirtingus pavadinimus, nors iš esmės tai yra tas pats, išvertus iš japonų kalbos „degintas kedras”.

Tradiciškai kedras ir buvo naudojamas rytuose, bet šiai dienai, kai technologija ištobulėjo, galima naudoti ir kitas medžių rūšis. Mūsų rinkose populiariausi yra maumedis, eglė ir pušis.

Ši išradinga technologija siekia šimtmečius. Manoma, kad ji atsirado maždaug XVIII a. Ši technika sukuria suanglėjusią išvaizdą, išsiryškina natūralus medienos raštas, o paviršiaus ryškumą ir tekstūrą galima keisti, pasirenkant skirtingą medieną ar apdeginimo lygį.

liepsna medienos deginimo proceso metu

Nors gali pasirodyti atvirkščiai, bet deginimo procesas medieną padaro stipresne ir tvirtesne. Japonijoje ši technologija buvo pradėta naudoti anksčiau nei dažų ar aliejų apsauga dailylentėms.

Degintos medienos fasado pranašumai

  • Atsparumas ugniai. Deginta mediena sunkiau užsiliepsnoja, todėl yra saugesnė.
  • Estetika. Pasikeičia degintos medienos išvaizda, ji patamsėja, išryškėja jos raštas, taip pat atrodo solidžiau ir prabangiau.
  • Priežiūra. Degintos medienos fasadlentės ar teraslentės naudojamos eksterjere kasmetinės priežiūros nereikalauja. Po 6-8 metų rekomenduojama jas atnaujinti vienu alyvos sluoksniu.  
  • Apsauga nuo kenkėjų. Deginimo procesas sunaikina medyje esančius kenksmingus organizmus, tokius kaip grybeliai ir vabzdžiai. Taip pat visiškai išdega medienos cukrus, todėl toks medis parazitams tampa “neskanus”.
  • Ilgaamžiškumas. Lentos tampa patvaresnės, tvirtesnės, atsparios oro sąlygoms, drėgmei, UV spinduliams, pelėsiui ir grybeliui, todėl tarnauja ilgiau.

Kaip paruošiama mediena namo fasadui?

  1. Gamykloje turime aukščiausios kokybės, skandinavišką, pilnai išdžiovintą eglės, pušies ar maumedžio medieną.
  2. Reikiamo dydžio lentas apdeginame aukštoje temperatūroje, specialiose staklėse. Šis žingsnis medienai suteikia sodrų atspalvį ir išryškina tekstūrą.
  3. Medienai atvėsus, nuo lentų specialiais šepečiais nuvalome suanglėjusį sluoksnį. Šiame etape mediena įgauna išskirtinį raštą.
  4. Kruopščiai nuvalome visus nešvarumus.
  5. Paskutinis žingsnis – tepimas natūraliais aliejais ir alyvavimas Jūsų pasirinktu atspalviu.
Reburnent Pro Logotipas Juodas

Ar verta rinktis degintą medieną namo fasadui?

Namo fasadas, tai namo vizitinė kortelė. Kas yra svarbiausia namo eksterjere? Tai žinoma yra išvaizda, ilgaamžiškumas ir priežiūra. O šios trys savybės taip pat yra ir degintos medienos stiprybės. 

Todėl, jei Jums patinka medžio apdaila, ilgiau negalvokite, nes būtent deginimas yra geriausias būdas apdoroti medieną Jūsų namo fasadui.

Degintos medienos fasado priežiūra

Jei pasirinksite mūsų degintą medieną, tuomet turime Jums gerų žinių, nes namo dalis, kuri bus rytinėje/pietinėje pusėje priežiūros nereikalaus 6-8 metus, o vakarinėje/šiaurinėje pusėje net 10-12 metų. Po to reikalingas vieno sluoksnio pertepimas alyva. Laikantis visų nurodymų produkcija tarnauja net iki 80 metų.

Fasadlenčių kaina ir gamybos terminai

Tikslią degintos medienos kainą galite sužinoti pasinaudodami mūsų skaičiuokle čia.

Apytikslė degintų fasadlenčių 1m² kaina: eglė ar pušis nuo 17,50€ (+PVM) iki 26€ (+PVM). Maumedis nuo 28€ (+PVM) iki 44,50€ (+PVM).

Kaina skiriasi priklausomai nuo užsakymo kiekio, medienos matmenų ir pasirinkto atspalvio. O gamybos terminas – nuo darbų apimties, bet reikėtų planuotis bent dviejų, trijų savaičių gamybą. Dėl tikslaus atsakymo kreiptis telefonu arba el. paštu.

Kur panaudoti degintą medieną?

Gali pasirodyti, kad deginta mediena tinka tik fasadui, bet iš tiesų ją galime naudoti praktiškai bet kur. Mūsų klientai dažniausiai tokią medieną perka savo terasoms, tvoroms ir įvairioms interjero detalėms pvz. tašeliai sienoms. Mūsų siūlomi degintos medienos atspalviai patenkins kiekvieno kliento skonį, todėl galėsite lengvai atrasti atspalvį, kuris derės prie jūsų namo, ar jį supančios aplinkos.

Jei domina mūsų produkcija, išsirinkite iš žemiau pateiktų degintos medienos atspalvių ir susisiekite dėl užsakymo. 

Norite išsamiau susipažinti su mūsų produktais?
nurodykite paštą kuriuo atsiųsti el. katalogą

Nuo gilaus juodmedžio žavesio iki gryno baltos spalvos blizgesio – šiuo metu siūlome 12 skirtingų degintos medienos atspalvių. Jeigu norite gyvai pamatyti degintos medienos pavyzdžius, pristatysime juos Jums paštomatu.

Specialus pasiūlymas

Pušies asortimentui taikomos nuolaidos! Pasinaudokite šiuo laikinu pasiūlymu ir įsigysite medienos net iki 24% pigiau! Specialų kainoraštį atsiųsime el. paštu.

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su reburnentpro.com privatumo politika. Daugiau apie privatumo politiką čia.